Od 14.2. do 16.2. máme zavřeno. Přijaté objednávky budeme vyřizovat až v pondělí 19.2. Děkujeme za pochopení.

KA20 - Trubka ø150 mm / 1000 mm - antracit

825 Kč
Skladem - Toto zboží máme na našem skladu.
ks

Trubka kouřovodu o délce 1000 mm.

Trubku je možné krátit na potřebnou délku. Krácení se provádí z nezúžené strany, pro krácení se používá úhlová bruska (s řezným kotoučem určeným pro řezání oceli) nebo pilka na železo.

Ocelový kouřovod Darco je určen pro připojení topidla (krbová vložka, kamna, kotel) na komín.

Je vhodný pro odvod spalin z topidel na tuhá paliva, kde může teplota krátkodobě dosáhnout až 1000 °C. Trvalá maximální pracovní teplota je 600 °C.

Vyrábí se z ocelového plechu typu DC01 o tloušťce 2 mm. Svary se provádějí laserovou technologií, která zaručuje nejvyšší kvalitu spoje, estetický vzhled a těsnost. Pro povrchovou úpravu se používá žáruvzdorná barva Senotherm.

Jednotlivé díly kouřovodu jsou baleny v kartónových krabicích, aby byla zaručena dostatečná ochrana povrchové úpravy. Při instalaci kouřovodu (manipulaci s jednotlivými díly, nastavování úhlu u kolen nebo krácení trubek) se však oděrkám a škrábancům většinou nedá vyhnout. Proto je vhodné dokoupit si originální opravnou žáruvzdornou barvu Senotherm ve spreji (naleznete ji níže v sekci „Související produkty“). Žáruvzdorná barva získává své mechanické vlastnosti (jako je pevnost a přídržnost) teprve až po vypálení během prvního zátopu.

Pro lepší utěsnění spojů jednotlivých dílů kouřovodu lze použít kamnářský tmel (naleznete níže v sekci „Související produkty“).

Problematice připojení krbové vložky kouřovodem na komín se podrobně věnujeme v příslušném dílu našeho seriálu o stavbě krbu:

Stavba krbu: 12. díl – Napojení krbové vložky kouřovodem na komín

Parametry

Maximální nepřetržitá pracovní teplota 600 °C
Maximální pracovní teplota 1000 °C