Od 14.2. do 16.2. máme zavřeno. Přijaté objednávky budeme vyřizovat až v pondělí 19.2. Děkujeme za pochopení.

Kamnářská malta Silaterm HAFŤÁK (20 kg)

-5%
1 159 Kč
Na objednávku - Toto zboží nemáme běžně skladem, a je pouze na objednávku. Před nákupem doporučujeme dotázat se na aktuální dostupnost prostřednictvím dotazu.
ks

 

           Stavba krbu: 14. díl – Základní a finální omítka krbu

 

Silaterm Hafťák je žáruvzdorná univerzální malta vhodná pro základní omítku krbu (v kombinaci se zpomalovačem tuhnutí Silaterm TANGO). Má teplotní odolnost do 1100 °C.

Dále je vhodná pro:

  • zdění (upevňování) kachlů, šamotových desek a plátů
  • zdění topenišť a spalinových cest (kamnářských tahů)
  • výplň hluchých míst šamotových vyzdívek
  • opravy hrubších nerovností povrchu
  • provádění hrubších omítek
  • spojovací materiál pro vytváření prefabrikovaných bloků z kachlí, šamotových prvků apod.
  • vytváření samonosných dílců

Lze použít v místech, která jsou v přímém kontaktu s ohněm. V některých případech je výhodou její kratší doba zpracovatelnosti (ta je nastavena na 20-30 minut). Ta je také závislá na množství a teplotě vody použité k rozmíchání. Použitím zpomalovače tuhnutí Silaterm TANGO lze prodloužit dobu zpracovatelnosti na 60-90 minut.

 

Příprava podkladu:

  • podklad musí být suchý, zbaven prachu, mastnoty a jiných nečistot

 

Příprava a zpracování:

Suchou směs nasypte do předepsaného množství čisté vody a důkladně promíchejte nízkootáčkovým míchadlem. Rozmíchejte si množství, které dokážete ihned zpracovat. Zpracovávejte při teplotě +5 °C až +25 °C.

 

Použití zpomalovače tuhnutí Silaterm TANGO:

Obsah balení důkladně protřepejte. Vylijte požadované množství Silaterm TANGO do čisté vody, ve které budete rozmíchávat Silaterm HAFŤÁK. Vodu se Silaterm TANGO promíchejte. Na obalu Silaterm TANGO jsou vyznačeny rysky, pomocí kterých je obsah rozdělen na 5 dílů. Pokud tedy chcete rozmíchat pouze 5 kg malty Silaterm HAFŤÁK, odlijete jeden dílek zpomalovače Silaterm TANGO (1 díl zpomalovače / 5 kg směsi). 1 kg směsi rozmíchejte s 0,22 l vody. Větším podílem vody také prodloužíte dobu zpracovatelnosti, avšak ne tak účinně jako se zpomalovačem tuhnutí. Na dobu tuhnutí má velký vliv také teplota použité vody, klimatické podmínky v místě stavby a druh materiálu, který spojujete.

Parametry

Teplotní odolnost 1100 °C
Balení 20 kg (papírový pytel s PE vložkou)
Doba zpracovatelnosti 20–30 minut (60–90 minut se zpomalovačem)
Zrnitost < 1 mm
Množství vody 0,21–0,23 l / 1 kg směsi
Počátek tuhnutí 5–10 minut