UPOZORNĚNÍ: od 19.4.2022 do 22.4.2022 máme z technických důvodů ZAVŘENO. Přijaté objednávky budeme expedovat až od 25.4.2022.

Doprava zdarma

8720

Na dotaz Před objednáním se prosím dotažte na aktuální dostupnost pomocí dotazu u produktu.

30 490 Kč s DPH


ks

Firma KVS EKODIVIZE a.s. závod Dvorce – přední český výrobce sporáků a kamen na pevná paliva značky KVS MORAVIA, představuje další novinku roku 2016, sporák typ 9170... Více >>

Přidat do oblíbených produktů Poslat zprávu příteli Tisknout

Firma KVS EKODIVIZE a.s. závod Dvorce – přední český výrobce sporáků a kamen na pevná paliva značky KVS MORAVIA, představuje další novinku roku 2016, sporák typ 9170 OLIVER.

Tento výrobek získal certifikát, kterým splňuje požadavky na EKODESIGN lokálních topidel na tuhá paliva (2015/1185).

Sporák doplňuje rozměrovou řadu „devadesátek“ (typ 9100 a typ 9112) a „osmdesátek“ (typ 9103). „Sedmdesátka“ má šíři 720 mm (typ 9170) a byla zkonstruována na základě poptávky ze strany zákazníků, kteří nemají dostatek místa pro širší varianty. I v tomto sporáku najdou skvělého pomocníka v domácnosti a využijí ho k vaření, pečení a vytápění.

Konstrukce tohoto typu je zcela odlišná od předchozích výrobků. Hlavním rozdílem je to, že sporák OLIVER nemá vnější barevné smaltované opláštění, ale základní skelet je ošetřen nástřikem vypalovací barvou. Dále došlo ke spojení rámu plotny a varné plotny v jeden celek. Přesto je plotna členitá a má tři vyjímatelné díly, které se dají v případě čištění jednoduše sejmout. Tyto části plotny jsou malých rozměrů a lehké, proto bude manipulace s nimi velmi snadná. Sporák je napojitelný na komín z plotny nebo ze zadní strany a protože je vývod umístěn symetricky v jeho středu, není nutné určovat zda se jedná o levou nebo pravou variantu.

Čelní strana je osazena litinovými dvířky s dřevěnými držadly, která jsou také novinkou u tohoto typu a je možné je při provozu uchopit rukou bez použití chňapky. Spodní část je volně otevřená a vhodná k uložení paliva.

Topeniště je tvořeno jako tradičně silnými šamotovými cihlami a pevným litinovým roštem. Tyto materiály jsou námi již léta ověřené, jsou odolné vysokým teplotám a vyznačují se pevností, stálostí tvaru a schopností déle temperovat.

Do topeniště je možné vkládat polena o průměru až 16 cm a délce 34 cm. Doporučená paliva jsou dřevěné brikety a dřevo. Trouba sporáku je smaltovaná z obou stran a uvnitř je zabudovaný drátěný program, jehož součástí je kovová mřížka a jeden hlubší pekáč. Dvířka topeniště i trouby jsou prosklená, tím spotřebiteli poskytují přímý pohled na hořící dřevo a umožňují vizuální kontrolu topení v topeništi a pečení v troubě. Teploměr na dvířkách trouby slouží k indikaci teploty v troubě.

Účinnost
81,5%
Výška
850 mm
Šířka
720 mm
Hloubka
520 mm
Třída energetické náročnosti
A+
Průměr spalinového hrdla
120 mm
Rozsah výkonu
6 - 8 kW

Kontaktujte nás!