Od 14.2. do 16.2. máme zavřeno. Přijaté objednávky budeme vyřizovat až v pondělí 19.2. Děkujeme za pochopení.

MSG 1 - šamotová malta

1 500 Kč
Na objednávku - Toto zboží nemáme běžně skladem, a je pouze na objednávku. Před nákupem doporučujeme dotázat se na aktuální dostupnost prostřednictvím dotazu.
ks

Žáruvzdorná šamotová malta do 1 400°C s keramickou vazbou.

 

Charakteristika:

Šamotová malta je směs žárovzdorného ostřiva a pojiva určeného pro stavbu krbů, pecí, kachlových kamen a sporáků.

 

Použití:

Šamotová malta MSG-1 se používá ke spojování žárovzdorných tvarových staviv. Malta je určena pro pracovní teploty 0 - 1400°C. Rozdělává se s vodou nejlépe den před použitím. Pro pracovní teploty pod 1000°C je třeba těsně před použitím přimísit 10% vodního skla (sodného). Pro práci s vodním sklem je nutné dodržet předpisy pro práci s alkalickými žíravinami.

 

Návod na použití šamotové malty MSG-1

Šamotová malta MSG-1 je žárovzdorná maltovina složená z keramického ostřiva a žáruvzdorných jílů. Malta je určena pro spojování žárovzdorných tvarových staviv (šamotové cihly) pro pracovní teploty 0 -1400°C. Tedy pro vyzdívky pecí, kachlových kamen a krbů. Malta se mísí s vodou na vhodnou konzistenci, asi 35% vody (17,5 l na 50kg malty) nejlépe den před použitím. Minimální doba míchání je 15 minut v míchačce nebo pomocí míchací metly upevněné na ruční vrtačce do vytvoření homogenní směsi.

Pro pracovní teploty pod 1000°C je třeba těsně před použitím přimísit 10% (5kg na 50kg malty)

vodního skla (sodného). Vodní sklo je žíravina, proto je nutné dbát bezpečnostních předpisů pro práci s žíravinami (použití ochranných pomůcek gumových rukavic, ochrany zraku apod.). Teplota okolí při instalaci a sušení malty by neměla klesnout pod 10 °C. Při volném sušení je nutno nechat vyzdívku minimálně 5 dní vysychat. Pro intenzivnější sušení vyzdívky lze použít halogenového svítidla nebo topného elektrického tělíska určeného k vyhřívání místností, po cca 2-3 dnech pak lze vyzděné zařízení uvést do provozu. Umístěním těchto zařízení do vyzděného prostoru je zaručeno lepší odstranění volné vody z malty, teplota však nesmí překročit 50°C na povrchu vyzdívky. K úplnému vytvrzení vyzdívky je nutno vyzdívku vypálit na teplotu minimálně 700 °C.

 

Malta proto není bez použití vodního skla vhodná pro topeniště, kde není této teploty dosaženo, jako jsou domácí a venkovní krby, kachlová kamna, sporáky apod.

 

Další naše postřehy:

MSG 1 je po kamnářsku „dost mastná“. Doporučujeme mírně doostřit ostřivem dle vašeho použití (vypálený lupek, nebo křemičitý písek).

Parametry

Hmotnost 50 kg
Zrnitost 0 - 2 mm
Max. teplota použití 1400 °C
Optimální spotřeba vody na 100 kg malty 35 l