UPOZORNĚNÍ: od 19.4.2022 do 22.4.2022 máme z technických důvodů ZAVŘENO. Přijaté objednávky budeme expedovat až od 25.4.2022.

- 10% Doprava zdarma

9476

Na dotaz Před objednáním se prosím dotažte na aktuální dostupnost pomocí dotazu u produktu.

53 379 Kč s DPH

59 310 Kč

5 931 Kč s DPH (10%)


ks

Krbová kamna Fedora 8,3 kW Nordica jsou dvouplášťová litinová s kachlovým obkladem. Novinka roku 2017. Více >>

Přidat do oblíbených produktů Poslat zprávu příteli Tisknout

Krbová kamna Fedora 8,3 kW Nordica jsou dvouplášťová litinová s kachlovým obkladem. Novinka roku 2017.

Tradiční konstrukce s dvěmi dvířky. Jedny jsou na přikládání a druhá k regulaci primárního vzduchu a k popelníku. Přestože se od této konstrukce postupně odchází ( Rossella Plus), stále je mnoho lidí, kterým se líbí a preferují ji. V žádném případě se nejedná o nějaká druhořadá kamna. Dvojité hoření, oplach skla horkým vzduchem je rozšířen o třetí (terciární) vzduch, který vstupuje do topeniště otvory v zadní části topeniště. Obsluha a regulace potřebuje trochu více času na zaučení jak správně čistě topit ale to není pro mnoho lidí velký problém a jsou nadmíru spokojeni.

Konstrukce a materiály jsou jen ty nejlepší.

Bytelná dvouplášťová  kamna mají vnitřní korpus  z pozinkované oceli. Tato ochrana zcela vylučuje reznutí a řadí je v tomto směru mezi nezničitelné  Uvnitř jsou vložené na sebe jednotlivé litinové desky vyplňující celý spalovací prostor.  Vnitřní vroubkování  litiny má vliv na hoření a zamezuje praskání.

Otočný litinový rošt a popelník umožňují dlouhodobé topení bez vyhasnutí. V horní části ohniště, před výstupem do komína je vložen systém deflektorů. Ty mají za úkol jednak omezit plameny do komína ale i zlepšit  průběh dohoření plynů ze dřeva.

Ovládání při topení je velmi jednoduché. Zatápí se otevřením spodního (primárního) vzduchu  šoupátkem nebo kolečkem na dvířkách . Vzduch pod rošt usnadňuje roztápění do studeného komínu! Po roztopení a nahřátí kamen se tento vzduch musí uzavřít a začne působit horní vzduch (sekundární). Regulační prvek  je zpravidla nad přikládacími dvířky. U tohoto  typu je jeden regulační prvek ve spodní části přikládacích dvířek. Vzduch se silně předehřívá v litinovém nástavci uvnitř ohniště. Takto horký vzduch je vyfukován štěrbinou v horní a spodní části skla dvířek a tím zamezuje usazování sazí. Druhou ale hlavní funkcí je slučování s plyny uvolněnými ze dřeva. Tomu se říká dvojité ekologické hoření. Nordica ale vyvinula systém ještě třetího vzduchu nad palivem, který se nazývá terciární.

Pro dobrou stabilitu je podstavec vyroben z litiny, tak jako plotna.

Kolem takto vytvořené spalovací komory je vytvořena vzduchová štěrbina. Zde se chladný vzduch od podlahy průchodem mezi horkými stěnami ohřívá a vystupuje nahoře u plotny.

Fyzikální jev, že s teplotou stoupá rychlost proudění je zde velmi výhodný. Při sníženém topení stoupá vzduch pomalu, při intenzivnějším jde rychleji ale teplota se moc nemění.

Pro snížení povrchově teploty a také z estetického hlediska jsou  na druhý plášť použity kachlové bloky nebo hornina- mastek. Široká nabídka tvarů obkladů, barev i provedení Vám výběr někdy neulehčí ale vždy získáte výrobek kvalitní, prověřený a s přijatelnou cenou.

Ke stažení:

Energetický štítek a informační list výrobku

Jmenovitý výkon
8,3 kW
Palivo
dřevo, dřevěné brikety
Připojení kouřovodu
horní
Výška
1035 mm
Šířka
559 mm
Hloubka
547 mm
Hmotnost
175 kg
Popelník
vyjímatelný
Délka polen
33 cm
Spotřeba paliva
2,25 kg / h
Rozměry topeniště
377x368x362 mm
Průměr externího přívodu vzduchu
100 mm
Rozměry otvoru topeniště
315x285 mm
Předepsaný komínový tah
10 Pa
Účinnost spalování
86,4 %
Napojení vzduchu z exteriéru
ano
Průměr spalinového hrdla
130 mm
Typ roštu
litinový otočný
Výstupní teplota spalin
214°C

Kontaktujte nás!