Od 14.2. do 16.2. máme zavřeno. Přijaté objednávky budeme vyřizovat až v pondělí 19.2. Děkujeme za pochopení.

Nordica - ISOTTA FORNO s troubou

-5% Doprava zdarma
92 654 Kč
Na objednávku - Toto zboží nemáme běžně skladem, a je pouze na objednávku. Před nákupem doporučujeme dotázat se na aktuální dostupnost prostřednictvím dotazu.
ks

Novinka mezi celolitinovými kamny. Další unikátní kamna, které nabízí jen Nordica.

Na stále rozrůstajícím zájmu a možnosti topení dřevem bylo rozhodnuto vyvinout litinová kamna s vysokou akumulací tepla, která budou mít zabudovanou troubu na pečení pokrmů. Podívejte se na obrázek jak se to povedlo.

Nezaměnitelný design, boční přikládání, velké krbové prosklení, otočný rošt s popelníkem, a co hlavně – to je funkční trouba. Trvalo hodně hodin zkoušení a mnoho změn, aby bylo dosaženo rovnoměrného pečení. Ale povedlo se. Do hmotnosti 300 kg se schová hodně tepelné energie, která by jinak odešla do komínu bez užitku. A to vše v kompaktních rozměrech a tradiční kvalitou společnosti Nordica. Dvojité, ale i trojité ekologické hoření, perfektní řemeslné zpracování a dlouhá životnost daná především dodatečně vloženými litinovými díly to umožňuje. A proto je ta vyšší váha. Pro topný provoz je to výhodné z pohledu akumulace tepla a i po vyhasnutí ohně dalšího topení.

Kamna disponují dvoustupňovým spalováním s neuvěřitelnou účinností 83,1 % a výkonem 11,5 kW. Výbavou kamen je roztápěcí klapka, automatický termostat na přívodu primárního vzduchu, dvířka pro boční přikládání a obrovské prosklení spalovacího prostoru. Součástí je odnímatelný popelník velkých rozměrů. Povrchová úprava je smaltování. Trouba kamen je obložena mastkovými kameny pro maximální udržení konstantní teploty uvnitř trouby. Když už se topí, tak se teplo dá využít i k přípravě neobyčejně chutných pokrmů. Stěny spalovacího prostoru jsou dvojité. Kamna jsou takřka nezničitelná.

Litinové díly vyrobené v nejmodernější slévárně v bývalém východním Německu, zaručuje stabilní dodávky a vysokou kvalitu. Smontování je již ve výrobním závodě Nordica, zde se hlídá aby jednotlivé díly byly při montáži kvalitně utěsněny a sešroubovány. Zde nejvíce záleží jak budou kamna fungovat. Falešné přisávání by snižovalo regulovatelnost a zhoršovalo proces hoření. Na primárním vzduchu je instalován bimetalový termostat. Ten v závislosti teploty pláště pouští nebo uzavírá vzduch. Tato automatika je výhodná pro dokonalé vyhoření uhlíků dřeva.

Sekundární vzduch s jemnou regulací je nasáván pod plotnou do litinového labyrintu (silné nahřátí vzduchu), tak aby vyšel nahoře uvnitř ohniště a omýval sklo od usazenin. Dále působí na hoření plynů nad palivem. Před výstupem kouře do komínu je instalován speciální litinový deflektor, sloužící jako katalyzátor. Obecně katalyzátory snižují oxidy uhlíku. A to je také tento případ. Další účinkem je že plyny mají delší cestu a víc tepla zůstane v kamnech. Zamezuje přístupu plamenů do komína a snižuje teplotu plynů. Důsledkem je vysoká účinnost 83,1 % a nižší emise CO2.

Ještě nesmíme zapomenout na další vychytávku a tou je roztápěcí klapka. Deflektor způsobuje, že zůstává více tepla v kamnech a to je nevhodné při roztápění. Otevřením klapky jdou plyny přímou cestou do komínu, rychle ho nahřejí a vytvoří potřebný komínový tah. Po rozhoření se uzavře a kamna jsou připravena na optimální provoz.

Aby při přikládání paliva nešel žádný kouř ven jsou z pravé strany menší dvířka, kde se dají vkládat polena až 60 cm dlouhá. Otočný rošt s popelníkem umožňuje topit přes noc i briketami.

A nyní ta trouba.

Již pohledem se dá předpokládat, že trouba je veliká. A je to pravda. Bez omezení se tam vejde i husa. O tom, že pečení je rovnoměrné a stabilní jsme se zmínili již dříve.

Teplo do prostoru je předáváno sáláním a před horkými stěnami se musí dávat pozor na popálení.

Použití je velmi široké, ale asi bych hodně váhal zda si nechat postavit akumulační pec nebo přistavit tento výrobek ke komínu a mít jistotu na 100 %, že funkce bude podle představ.

Největší teplo je u kamen ale velká plocha zvyšuje sálání do prostoru bez někdy nežádoucího proudění. To je výhodné na vytápění rodinných domů, chalup, horských penzionů a podobně.

Popis výrobku:

  • výkon kamen 11,5 kW s účinností 83,1 %
  • rozměry trouby (š x v x h) 44 x 29 x 30 cm
  • sekundární oplach skla
  • smaltované provedení litiny
  • dvířka pro přikládání z boku

Parametry

Jmenovitý výkon 11,5 kW
Připojení kouřovodu horní
Výška 124,4 cm
Šířka 79,5 cm
Hloubka 53 cm
Hmotnost 296 kg
Spotřeba paliva 3,2 kg / h
Účinnost spalování 83,1 %
Napojení vzduchu z exteriéru ne
Průměr spalinového hrdla 150 mm