Od 14.2. do 16.2. máme zavřeno. Přijaté objednávky budeme vyřizovat až v pondělí 19.2. Děkujeme za pochopení.

Nordica - MILLY s horní ohřívací přihrádkou (bílá)

-5% Doprava zdarma
101 175 Kč
Na objednávku - Toto zboží nemáme běžně skladem, a je pouze na objednávku. Před nákupem doporučujeme dotázat se na aktuální dostupnost prostřednictvím dotazu.
ks
 • kachlový obklad dvířek sporáku
 • varianty sporáku v barvách bordó a bílé
 • obrovská litinová varná plotna
 • chromovaný rám kolem plotny
 • pozinkovaná a smaltovaná ocel
 • litinové topeniště s keramickou vyzdívkou
 • smaltovaná trouba o objemu 78 litrů
 • integrovaný teploměr pečící trouby
 • horní ohřívací přihrádka
 • integrovaný výsuvný úložný prostor ve spodní části
 • přepínací klapka pro možnost vaření nebo vaření a pečení
 • dvojité prosklení spalovací komory
 • vysoká účinnost > 89,1 %

 

Kvalitní litinový sporák na topení dřevem a dřevěnými briketami s proskleným ohništěm a dekorativním kachlovým obkladem dvířek, zaručující nádherný vzhled. Kachlové obložení je nabízeno ve dvou barevných variantách – bordó a bílá. Tento typ sporáku se pyšní největší pečící troubou na trhu o objemu 78 l. Trouba je oboustranně smaltovaná, tudíž její povrch je odolný proti propálení a snadno se udržuje. Ve dvířkách trouby je integrovaný teploměr pro rychlou a přesnou kontrolu teploty, který tak zaručuje pohodlné pečení. Jako jeden z mála sporáků na trhu, umožňuje v zadní části napojení na externí přívod vzduchu a nečerpá tak vzduch pro hoření z místnosti.

Konstrukce je masivní litinová, o čemž vypovídá i samotná hmotnost, která je 217 kg. Veškeré ocelové díly jsou smaltované z obou stran nebo pozinkované, což zaručuje dlouhodobou životnost sporáku. Litinová varná plotna je precizně zabroušena pro dokonalý převod tepla a má zespodu masivní vyztužení, které zamezuje jakoukoliv deformaci, propálení či prasknutí. Kolem plotny je chromové madlo, které zamezuje nežádoucímu popálení při obsluze nebo při pohybu kolem sporáku a zároveň může sloužit pro odkládání a sušení utěrek nebo také pro zavěšení krbového nářadí.

Na bocích plotny jsou otvory, skrze které vystupuje teplo ze vzduchové mezery mezi plášti do prostoru, a tím je zaručená maximální cirkulace, větší rovnoměrnost tepla a snazší distribuce do přilehlých místností. Díky této vzduchové mezeře a masivním kachlům jsou boky sporáku lépe chlazené a zabraňují popálení při nahodilém dotyku.

Ve spodní části je úložný prostor, který může sloužit i jako zábrana proti případnému vypadávání popílku při přikládání paliva. Dvířka od topeniště mají dvojité prosklení, které omezuje nežádoucí sálavé teplo při vaření, kdy uživatel musí stát v jeho blízkosti a zároveň je mezi skly prudce předehříván vstupující sekundární vzduch pro dokonalé spalování. Kličky dvířek sporáku jsou izolované pro pohodlnou obsluhu za provozu. Spalování je třístupňové s velmi vysokou účinností přesahující fantastickou hodnotu 89,1 %. Topeniště je litinové a na jeho bocích jsou keramické desky Nordiker pro lepší akumulaci tepla a lepší průběh spalování. Pod roštem topeniště je snadno odnímatelný popelník.

Sporák je vybaven mechanickou přepínací klapkou pro snadné a rychlé vyřazení pečící trouby z provozu, např. při letním vaření nebo při roztápění sporáku. Spaliny tak odchází z topeniště rovnou pod plotnou do komínu a nebo pod plotnou a kolem dokola celé pečící trouby a následně v zadní části do komínu.

Vývod spalin je uprostřed o průměru 150 mm a napojení je možné horním nebo zadním vyústěním přímo do komínu.

Regulovatelný výkon sporáku je v rozmezí od 4,0 kW do 12,0 kW v závislosti na množství přiloženého paliva.

Sporák je vybaven ohřívací přihrádkou nad plotnu, pro ještě větší využití tepla při topení. Přihrádka je vyložena masivními přírodními kameny pro akumulaci tepla. Může tak sloužit k ohřevu pokrmů, sušení, dopékání nebo předehřívání talířů. Sporák je také možné zakoupit v základní verzi bez ohřívací přihrádky - MILLY.

 

Ke stažení:

Návod k obsluze

Technický list

Parametry

Barva bílá
Jmenovitý výkon 8,7 kW
Účinnost 89,1 %
Palivo dřevo, ekobrikety
Připojení kouřovodu zadní / horní
Výška 1565 mm
Šířka 1050 mm
Hloubka 670 mm
Hmotnost 269 kg
Délka polen 45 cm
Průměrná teplota spalin 180 °C
Průměr externího přívodu vzduchu 100 mm
Obklad keramika
Komínový tah 12 Pa
Průměrná spotřeba paliva 2,3 kg/h
Napojení vzduchu z exteriéru ano
Průměr spalinového hrdla 150 mm
Ventilátor ne
Rozsah výkonu 4 - 13 kW
Plotýnka ano
Způsob vytápění teplovzdušné
Rozměry trouby (V x Š x H) 418 x 436 x 430 mm