UPOZORNĚNÍ: od 3.8.2022 do 26.8.2022 máme z technických důvodů ZAVŘENO. V tomto období objednávky nevyřizujeme. Děkujeme za pochopení.

- 10% Doprava zdarma

5201

Na dotaz Před objednáním se prosím dotažte na aktuální dostupnost pomocí dotazu u produktu.

114 930 Kč s DPH

127 700 Kč

12 770 Kč s DPH (10%)


ks

Teplovodní krbová kamna NORMA IDRO s automatickým dochlazovacím systémem (D.S.A.). Velký výkon do vody 14,9 kW, velké prosklení, kompaktní rozměry a snadná montáž. ... Více >>

Přidat do oblíbených produktů Poslat zprávu příteli Tisknout

Teplovodní krbová kamna NORMA IDRO s automatickým dochlazovacím systémem (D.S.A.).

Velký výkon do vody 14,9 kW, velké prosklení, kompaktní rozměry a snadná montáž. Tak lze jednoduše shrnout všechny výhody tohoto výrobku proti stavbě krbu. Takto velký výkon si musí hledat zájemce, ale někde na statku nebo domku pro dvě rodiny může nahradit starý kotel.

Nejmodernější třístupňové spalování ve spalovacím prostoru situovaném na výšku a oblým prosklením.

Účinnost u těchto kamen přesahuje hranici 78,6 %. Celkový výkon 19,5 kW, je rozdělen v poměru: 14,9 kW do vody a 4,6 kW do vzduchu. Ideální řešení pro vytápění celého domu s efektem krbu. Výměníky jsou testovány pod tlakem 6 barů. Maximální provozní tlak je zde možný až do hodnoty 3 barů.

Základní filozofie, co nejvíce tepla do vody a málo do prostoru byla splněna. Tento nový výrobek v mnohém předčí staré kotle. Krbové prosklení by bylo málo. Především jde o vysoké zužitkování energie obsažené ve dřevě kdy hodnota účinnosti dosahuje 78,6 %. To je docíleno především novým způsobem trojitého spalování. Při instalaci pouze jednoho vzduchu – primárního by byla účinnost něco nad 50 %. Zde je ale  ještě druhý – sekundární vzduch, který se musí silně předehřát, aby se zvýšila účinnost přes 70 %. Instalováním třetího vzduchu – terciárního těsně nad palivem se spálí poslední zbytky energie ze dřeva. Potom je účinnost přes 78 % a hodnoty CO2 jsou tak nízké, že je povolená instalace i v Německu.

Masivní litinové díly použité všude a ocelový výměník se systémem D.S.A. jsou silným argumentem pro koupi.

Co je vlastně systém D.S.A:

 • Tlak
  Ten je až 3 bary, ale zkoušený ve výrobě je na 6 barů. Toto zcela vylučuje poškození v případě jakékoliv poruchy nebo přetopení.
 • Bezpečnost
  Při poruše oběhu vody nebo většího naložení paliva, kdy systém ÚT není schopen všechno teplo absorbovat, dojde k otevření bezpečnostního termostatického ventilu. Průtokem chladné vody z vodovodního řádu se vnitřní teplota sníží na bezpečnou hodnotu. Po ochlazení a případném snížení množství vzduchu se vrátí do původních hodnot.
 • Automatický provoz topení
  Ne, že by to za Vás přikládalo palivo. To musíte podle potřeby provádět vždy sami, ale když nastavíte regulačním šoupátkem množství vzduchu, tak je jemně regulováno hoření.

Dvojité spalování s regulovatelnými šoupátky je pro jednoduchost zepředu. Jak roztápěcí primární, tak sekundární, ale i třetí terciární vzduch je silně předhříván. Čisté hoření s malým špiněním skla je samozřejmostí. Aby provoz nebyl moc prašný je pod roštem velká zásuvka na popel.

Možnost napojení externího přívodu vzduchu do spalovacího prostoru.

Krbové prosklení a masivní litinové díly upřednostňují především vysokou životnost.

Elegantní kachlové obložení přenáší i nízkoteplotní energii, která je tak příjemná pro lidský organismus. Možnost výběru těchto kamen je z kachlového opláštění bordó, pergamena a titan.

Ještě musíme zmínit, že se vyrábí dvě výkonové varianty. Jedna má do vody 14,9 kW a druhá 10,6 kW. Záleží na Vás, co potřebujete.

Popis výrobku:

 • účinnost přes 78,6 %
 • třístupňové spalování, oblé prosklení
 • externí přívod vzduchu o průměru 100 mm
 • výběr kachel bordó, pergamena a titan
Výkon
19,5 kW
Jmenovitý výkon
19,5 kW
Výkon do vody
14,9 kW
Výkon do vzduchu
4,6 kW
Účinnost
78,6 %
Externí přívod vzduchu
ano
Palivo
dřevo, dřevěné brikety
Připojení kouřovodu
horní
S troubou
ne
S varnou plotnou
ne
Typ kamen
krbová, kachlová
Výška
1242 mm
Šířka
720 mm
Hloubka
575 mm
Hmotnost
249 kg
Spotřeba paliva
5,8 kg / h
Vnější průměr kouřovodu
160 mm
Topeniště
litinové
Ochlazovací smyčka
ano
Účinnost spalování
78,6 %
Průměr spalinového hrdla
160 mm

Kontaktujte nás!