Od 14.2. do 16.2. máme zavřeno. Přijaté objednávky budeme vyřizovat až v pondělí 19.2. Děkujeme za pochopení.

Nordica - NORMA S IDRO D.S.A. (bordó)

-5% Doprava zdarma
121 315 Kč
Na objednávku - Toto zboží nemáme běžně skladem, a je pouze na objednávku. Před nákupem doporučujeme dotázat se na aktuální dostupnost prostřednictvím dotazu.
ks

Teplovodní krbová kamna NORMA IDRO s automatickým dochlazovacím systémem (D.S.A.).

Velký výkon do vody 14,9 kW, velké prosklení, kompaktní rozměry a snadná montáž. Tak lze jednoduše shrnout všechny výhody tohoto výrobku proti stavbě krbu. Takto velký výkon si musí hledat zájemce, ale někde na statku nebo domku pro dvě rodiny může nahradit starý kotel.

Nejmodernější třístupňové spalování ve spalovacím prostoru situovaném na výšku a oblým prosklením.

Účinnost u těchto kamen přesahuje hranici 78,6 %. Celkový výkon 19,5 kW, je rozdělen v poměru: 14,9 kW do vody a 4,6 kW do vzduchu. Ideální řešení pro vytápění celého domu s efektem krbu. Výměníky jsou testovány pod tlakem 6 barů. Maximální provozní tlak je zde možný až do hodnoty 3 barů.

Základní filozofie, co nejvíce tepla do vody a málo do prostoru byla splněna. Tento nový výrobek v mnohém předčí staré kotle. Krbové prosklení by bylo málo. Především jde o vysoké zužitkování energie obsažené ve dřevě kdy hodnota účinnosti dosahuje 78,6 %. To je docíleno především novým způsobem trojitého spalování. Při instalaci pouze jednoho vzduchu – primárního by byla účinnost něco nad 50 %. Zde je ale  ještě druhý – sekundární vzduch, který se musí silně předehřát, aby se zvýšila účinnost přes 70 %. Instalováním třetího vzduchu – terciárního těsně nad palivem se spálí poslední zbytky energie ze dřeva. Potom je účinnost přes 78 % a hodnoty CO2 jsou tak nízké, že je povolená instalace i v Německu.

Masivní litinové díly použité všude a ocelový výměník se systémem D.S.A. jsou silným argumentem pro koupi.

Co je vlastně systém D.S.A:

 • Tlak
  Ten je až 3 bary, ale zkoušený ve výrobě je na 6 barů. Toto zcela vylučuje poškození v případě jakékoliv poruchy nebo přetopení.
 • Bezpečnost
  Při poruše oběhu vody nebo většího naložení paliva, kdy systém ÚT není schopen všechno teplo absorbovat, dojde k otevření bezpečnostního termostatického ventilu. Průtokem chladné vody z vodovodního řádu se vnitřní teplota sníží na bezpečnou hodnotu. Po ochlazení a případném snížení množství vzduchu se vrátí do původních hodnot.
 • Automatický provoz topení
  Ne, že by to za Vás přikládalo palivo. To musíte podle potřeby provádět vždy sami, ale když nastavíte regulačním šoupátkem množství vzduchu, tak je jemně regulováno hoření.

Dvojité spalování s regulovatelnými šoupátky je pro jednoduchost zepředu. Jak roztápěcí primární, tak sekundární, ale i třetí terciární vzduch je silně předhříván. Čisté hoření s malým špiněním skla je samozřejmostí. Aby provoz nebyl moc prašný je pod roštem velká zásuvka na popel.

Možnost napojení externího přívodu vzduchu do spalovacího prostoru.

Krbové prosklení a masivní litinové díly upřednostňují především vysokou životnost.

Elegantní kachlové obložení přenáší i nízkoteplotní energii, která je tak příjemná pro lidský organismus. Možnost výběru těchto kamen je z kachlového opláštění bordó, pergamena a titan.

Ještě musíme zmínit, že se vyrábí dvě výkonové varianty. Jedna má do vody 14,9 kW a druhá 10,6 kW. Záleží na Vás, co potřebujete.

Popis výrobku:

 • účinnost přes 78,6 %
 • třístupňové spalování, oblé prosklení
 • externí přívod vzduchu o průměru 100 mm
 • výběr kachel bordó, pergamena a titan

Parametry

Výkon 19,5 kW
Jmenovitý výkon 19,5 kW
Výkon do vody 14,9 kW
Výkon do vzduchu 4,6 kW
Účinnost 78,6 %
Připojení kouřovodu horní
Výška 1242 mm
Šířka 720 mm
Hloubka 575 mm
Hmotnost 249 kg
Spotřeba paliva 5,8 kg / h
Topeniště litinové
Ochlazovací smyčka ano
Účinnost spalování 78,6 %
Napojení vzduchu z exteriéru ano
Průměr spalinového hrdla 160 mm