Od 14.2. do 16.2. máme zavřeno. Přijaté objednávky budeme vyřizovat až v pondělí 19.2. Děkujeme za pochopení.

Nordica - ROSA REVERSE (bordó)

-5% Doprava zdarma
70 272 Kč
Obvykle u dodavatele - Toto zboží nemáme na našem skladu, ale bývá obvykle skladem u našeho dodavatele. Před nákupem doporučujeme ověřit si aktuální dostupnost prostřednictvím dotazu.
ks
 • kachlový obklad sporáku
 • více barevných variant
 • litinová varná plotna
 • chromovaný rám kolem plotny
 • pozinkovaná a smaltovaná ocel
 • celo-litinové topeniště, plotna a dvířka
 • smaltovaná trouba o objemu 28 litrů
 • integrovaný teploměr pečící trouby
 • ohřívací nebo sušící prostor pod troubou
 • integrovaný výsuvný úložný prostor ve spodní části
 • přepínací klapka pro možnost vaření nebo vaření a pečení
 • možnost napojení na externí přívod vzduchu

 

Kvalitní litinový sporák na topení dřevem a dřevěnými briketami s velikým proskleným ohništěm a kachlovým obkladem. Velice populární sporák nejen na chaty a chalupy, kde se využije především na topení, ale i smaltovaná trouba na příležitostné pečení a velká litinová plotna na vaření. Jako jeden z mála sporáků na trhu, umožňuje v zadní části napojení na externí přívod vzduchu a nečerpá tak vzduch pro hoření z místnosti.

Kachlový obklad dodává sporáku krásný vzhled a slouží jako solitérní doplněk interiéru. Konstrukce topeniště je masivní celolitinová a veškeré ocelové díly jsou smaltované z obou stran nebo pozinkované, což zaručuje dlouhodobou životnost sporáku. Veškerá dvířka jsou také z masivní litiny. Vypovídající údaj o masivní konstrukci je samotná hmotnost sporáku, která je 183 kg. Pečící trouba o objemu 28 litrů je oboustranně smaltovaná tudíž povrch je odolný proti propálení a snadno se udržuje. Ve dvířkách trouby je integrovaný teploměr pro rychlou a přesnou kontrolu teploty, který tak zaručuje pohodlné pečení. Litinová varná plotna je precizně zabroušena pro dokonalý převod tepla a zespodu masivně vyztužena pro dlouhodobou životnost. Sporák je vybaven mechanickou přepínací klapkou pro snadné a rychlé vyřazení pečící trouby z provozu, např. při letním vaření nebo při roztápění sporáku. Spaliny tak odchází z topeniště rovnou pod plotnou do komínu a nebo pod plotnou a kolem dokola celé pečící trouby a následně v zadní části do komínu. Regulace výkonu sporáku je pomocí dvou šoupátek pro primární a sekundární vzduch. Pod roštem je snadno odnímatelný popelník.

Prostor pod troubou může sloužit pro ohřívání, sušení, uchování teplých pokrmů nebo jen jako úložný prostor na plechy a rošty. Ve spodní části je výsuvný úložný prostor na dřevo nebo na příslušenství ke sporáku.

Kachlové boky sporáku tlumí sálavé teplo a snižují povrchovou teplotu, čímž šetří místo a brání možnosti popálení při náhlém dotyku. Kolem celé plotny je chromované madlo, které sporák zdobí a zároveň se dá využít pro odkládání a sušení utěrek nebo také pro zavěšení krbového nářadí.

Vývod pro napojení kouřovodu je napravo a může být nahoru nebo dozadu. Opačný vývod pro napojení na komín na druhé straně má sporák ROSA REVERSE SINISTRA.

Regulovatelný výkon sporáku je v rozmezí od 5,0 kW do 11,0 kW v závislosti na množství přiloženého paliva.

Barevné varianty sporáku jsou: pergamena a bordó.

V ceně sporáku není chromovaný rošt do trouby, který doporučujeme přikoupit pro ještě lepší využití sporáku. Ke sporáku je také možné přiobjednat nerezovou nádobu pro ohřev vody (tzv. kamnovec).

 

Ke stažení:

Návod k obsluze

Technický list

Parametry

Barva bordó
Jmenovitý výkon 8,1 kW
Účinnost 81,1 %
Palivo dřevo, ekobrikety
Připojení kouřovodu horní / zadní / vpravo
Výška 851 mm
Šířka 1030 mm
Hloubka 666 mm
Hmotnost 183 kg
Délka polen 35 cm
Obklad keramika
Průměrná spotřeba paliva 2,3 kg/h
Napojení vzduchu z exteriéru ano
Průměr spalinového hrdla 150 mm
Ventilátor ne
Rozsah výkonu 5 - 11 kW
Plotýnka ano
Způsob vytápění teplovzdušné
Rozměry trouby (V x Š x H) 300 x 245 x 384 mm
Emisní hodnota CO 0,07 %
Průměr napojení externího přívodu vzduchu 100 mm
Vzdálenost od země do středu zadního vývodu 725 mm
Výška horního napojení od země po límec kouřovodu 901 mm
Vzdálenost od středu horního vývodu po zadní okraj 119 mm