UPOZORNĚNÍ: od 3.8.2022 do 26.8.2022 máme z technických důvodů ZAVŘENO. V tomto období objednávky nevyřizujeme. Děkujeme za pochopení.

- 10% Doprava zdarma

7680

Na dotaz Před objednáním se prosím dotažte na aktuální dostupnost pomocí dotazu u produktu.

66 681 Kč s DPH

74 090 Kč

7 409 Kč s DPH (10%)


ks

Kvalitní litinový sporák na topení dřevem a dřevěnými briketami s proskleným ohništěm a smaltovaným ocelovým obkladem, zaručující okamžité předávání tepla. Tento typ se pyšní největší pečící troubou na trhu o objemu 78 l. Více >>

Přidat do oblíbených produktů Poslat zprávu příteli Tisknout

 • smaltovaný ocelový obklad sporáku
 • obrovská litinová varná plotna
 • chromovaný rám kolem plotny
 • pozinkovaná a smaltovaná ocel
 • litinové topeniště s šamotovou vyzdívkou
 • smaltovaná trouba o objemu 78 litrů
 • integrovaný teploměr pečící trouby
 • integrovaný výsuvný úložný prostor ve spodní části
 • přepínací klapka pro možnost vaření nebo vaření a pečení
 • dvojité prosklení spalovací komory
 • vysoká účinnost > 85 %
 • přední kachle v barvách bordó nebo černé

Kvalitní litinový sporák na topení dřevem a dřevěnými briketami s proskleným ohništěm a smaltovaným ocelovým obkladem, zaručující okamžité předávání tepla. Tento typ se pyšní největší pečící troubou na trhu o objemu 78 l. Trouba je oboustranně smaltovaná, tudíž její povrch je odolný proti propálení a snadno se udržuje. Ve dvířkách trouby je integrovaný teploměr pro rychlou a přesnou kontrolu teploty, který tak zaručuje pohodlné pečení. Mezi zákazníky si tento typ získal na trhu velmi rychle obrovskou popularitu.

Konstrukce je masivní litinová, o čemž vypovídá i samotná hmotnost, která je 202 kg. Veškeré ocelové díly jsou smaltované z obou stran nebo pozinkované, což zaručuje dlouhodobou životnost sporáku. Litinová varná plotna je precizně zabroušena pro dokonalý převod tepla a má zespodu masivní vyztužení, které zamezuje jakoukoliv deformaci, propálení či prasknutí. Kolem plotny je chromové madlo, které zamezuje nežádoucímu popálení při obsluze nebo při pohybu kolem sporáku a zároveň může sloužit pro odkládání a sušení utěrek nebo také pro zavěšení krbového nářadí. Na bocích plotny jsou otvory, skrze které vystupuje teplo ze vzduchové mezery mezi plášti do prostoru, a tím je zaručená maximální cirkulace, větší rovnoměrnost tepla a snazší distribuce do přilehlých místností. Díky této vzduchové mezeře jsou boky sporáku lépe chlazené a zabraňují popálení při nahodilém dotyku.

Ve spodní části je úložný prostor, který může sloužit i jako zábrana proti případnému vypadávání popílku při přikládání paliva. Dvířka od topeniště mají dvojité prosklení, které omezuje nežádoucí sálavé teplo při vaření, kdy uživatel musí stát v jeho blízkosti a zároveň je mezi skly prudce předehříván vstupující sekundární vzduch pro dokonalé spalování. Kličky dvířek sporáku jsou izolované pro pohodlnou obsluhu za provozu. Spalování je třístupňové s velmi vysokou účinností přesahující fantastickou hodnotu 85 %. Topeniště je litinové a na jeho bocích jsou šamotové desky pro lepší akumulaci tepla a lepší průběh spalování. Pod roštem topeniště je snadno odnímatelný popelník.

Sporák je vybaven mechanickou přepínací klapkou pro snadné a rychlé vyřazení pečící trouby z provozu, např. při letním vaření nebo při roztápění sporáku. Spaliny tak odchází z topeniště rovnou pod plotnou do komínu a nebo pod plotnou a kolem dokola celé pečící trouby a následně v zadní části do komínu.

Vývod spalin je uprostřed o průměru 150 mm a napojení je možné horním nebo zadním vyústěním přímo do komínu.

Regulovatelný výkon sporáku je v rozmezí od 4,0 kW do 12,0 kW v závislosti na množství přiloženého paliva.

Tento typ je také možné zakoupit v provedení s teplovodním výměníkem (TermoRosa XXL D.S.A.) na ústřední vytápění celého objektu o výkonu 18,5 kW.

 

Ke stažení:

Návod k obsluze

Technický list

Barva
černá
Jmenovitý výkon
8,5 kW
Účinnost
85 %
Palivo
dřevo, ekobrikety
Připojení kouřovodu
horní / zadní
Výška
861 mm
Šířka
1074 mm
Hloubka
669 mm
Hmotnost
202 kg
Délka polen
40 cm
Průměrná spotřeba paliva
2,3 kg/h
Napojení vzduchu z exteriéru
ne
Průměr spalinového hrdla
150 mm
Ventilátor
ne
Rozsah výkonu
4 - 12 kW
Plotýnka
ano
Způsob vytápění
teplovzdušné
Rozměry trouby (V x Š x H)
418 x 436 x 430 mm
Od země do středu zadního vývodu
743 mm
Výška hor. napoj. od země po límec kouřovodu
911 mm
Od středu horního vývodu po zadní okraj
153 mm
Emisní hodnota CO
0,08 %

Kontaktujte nás!