UPOZORNĚNÍ: od 19.4.2022 do 22.4.2022 máme z technických důvodů ZAVŘENO. Přijaté objednávky budeme expedovat až od 25.4.2022.

- 10% Doprava zdarma

10032

Na dotaz Před objednáním se prosím dotažte na aktuální dostupnost pomocí dotazu u produktu.

78 579 Kč s DPH

87 310 Kč

8 731 Kč s DPH (10%)


ks

Kvalitní litinový sporák na topení dřevem a dřevěnými briketami s proskleným ohništěm a masivním kamenným obkladem, zaručující nádherný vzhled a zároveň akumulaci tepla. Obložení sporáku je přírodním kamenem - mastek. Více >>

Přidat do oblíbených produktů Poslat zprávu příteli Tisknout

NOVINKA PRO ROK 2019

 • energetická třída A+
 • masivní kamenný obklad sporáku
 • obrovská litinová varná plotna
 • chromovaný rám kolem plotny
 • dvouplášťová konstrukce (konvekční proudění tepla)
 • pozinkovaná, nerezová a smaltovaná ocel
 • litinové topeniště se šamoty na bocích
 • smaltovaná trouba o objemu 78 litrů
 • integrovaný teploměr pečící trouby
 • integrovaný výsuvný úložný prostor ve spodní části
 • přepínací klapka pro možnost vaření nebo vaření a pečení
 • dvojité prosklení spalovací komory
 • vysoká účinnost > 85 %
 • v ceně je 1 pečící plech a 1 chromovaný rošt v troubě
 • silikonem izolovaná madla na kličkách dvířek
 • horní nebo zadní vývod kouřovodu

Tento sporák je novinkou pro rok 2019 a doplňuje stávající řadu masivních litinových sporáků Rosa XXL a Rosa XXL Maiolica.

Kvalitní litinový sporák na topení dřevem a dřevěnými briketami s proskleným ohništěm a masivním kamenným obkladem, zaručující nádherný vzhled a zároveň akumulaci tepla. Obložení sporáku je přírodním kamenem - mastek. Tento typ sporáku se pyšní největší pečící troubou na trhu o objemu 78 l. Trouba je oboustranně smaltovaná, tudíž její povrch je odolný proti propálení a snadno se udržuje. Ve dvířkách trouby je integrovaný teploměr pro rychlou a přesnou kontrolu teploty, který tak zaručuje pohodlné pečení. Mezi zákazníky si tento typ získal na trhu velmi rychle obrovskou popularitu.

Konstrukce je masivní litinová, o čemž vypovídá i samotná hmotnost, která je 275 kg. Veškeré ocelové díly jsou smaltované z obou stran, nerezové nebo pozinkované, což zaručuje dlouhodobou životnost sporáku. Litinová varná plotna je precizně zabroušena pro dokonalý převod tepla a má zespodu masivní vyztužení, které zamezuje jakoukoliv deformaci, propálení či prasknutí. Kolem plotny je chromové madlo, které zabraňuje nežádoucímu popálení při obsluze nebo při pohybu kolem sporáku a zároveň může sloužit pro odkládání a sušení utěrek nebo také pro zavěšení krbového nářadí. Na bocích plotny jsou otvory, skrze které vystupuje teplo ze vzduchové mezery mezi plášti do prostoru, a tím je zaručená maximální cirkulace, větší rovnoměrnost tepla a snazší šíření do přilehlých místností. Díky této vzduchové mezeře a masivním kachlům jsou boky sporáku lépe chlazené a zabraňují popálení při nahodilém dotyku. Což je výhodou především v situacích, kdy jsou doma malé děti a vaší snahou je maximálně zabránit možnému popálení.

Ve spodní části je úložný prostor, který může sloužit i jako zábrana proti případnému vypadávání popílku při přikládání paliva. Dvířka od topeniště mají dvojité prosklení, které omezuje nežádoucí sálavé teplo při vaření, kdy uživatel musí stát v jeho blízkosti a zároveň je mezi skly prudce předehříván vstupující sekundární vzduch pro dokonalé spalování. Kličky dvířek sporáku jsou izolované silikonem pro pohodlnou obsluhu za provozu. Spalování je třístupňové s velmi vysokou účinností přesahující fantastickou hodnotu 85 %. Topeniště je litinové a na jeho bocích jsou šamotové desky pro lepší akumulaci tepla a lepší průběh spalování. Pod roštem topeniště je snadno odnímatelný popelník.

Sporák je vybaven mechanickou přepínací klapkou pro snadné a rychlé vyřazení pečící trouby z provozu, např. při letním vaření nebo při roztápění sporáku. Spaliny tak odchází z topeniště rovnou pod plotnou do komínu a nebo pod plotnou a kolem dokola celé pečící trouby a následně v zadní části do komínu.

Vývod spalin je uprostřed o průměru 150 mm a napojení je možné horním nebo zadním vyústěním přímo do komínu.

Regulovatelný výkon sporáku je v rozmezí od 4,0 kW do 12,0 kW v závislosti na množství přiloženého paliva.

 

Ke stažení:

Návod k obsluze

Barva
šedá
Jmenovitý výkon
8,5 kW
Účinnost
85 %
Palivo
dřevo, ekobrikety
Připojení kouřovodu
zadní / horní
Výška
861 mm
Šířka
1074 mm
Hloubka
669 mm
Hmotnost
275 kg
Délka polen
40 cm
Průměrná teplota spalin
232 °C
Obklad
kámen
Komínový tah
12 Pa
Průměrná spotřeba paliva
2,3 kg/h
Napojení vzduchu z exteriéru
ne
Průměr spalinového hrdla
150 mm
Ventilátor
ne
Rozsah výkonu
4 - 12 kW
Plotýnka
ano
Způsob vytápění
teplovzdušné
Rozměry trouby (V x Š x H)
418 x 436 x 430 mm
Emisní hodnota CO
0,08 %

Kontaktujte nás!