Od 14.2. do 16.2. máme zavřeno. Přijaté objednávky budeme vyřizovat až v pondělí 19.2. Děkujeme za pochopení.

Nordica - ROSA XXL PETRA

-5% Doprava zdarma
86 374 Kč
Na objednávku - Toto zboží nemáme běžně skladem, a je pouze na objednávku. Před nákupem doporučujeme dotázat se na aktuální dostupnost prostřednictvím dotazu.
ks

NOVINKA PRO ROK 2019

 • energetická třída A+
 • masivní kamenný obklad sporáku
 • obrovská litinová varná plotna
 • chromovaný rám kolem plotny
 • dvouplášťová konstrukce (konvekční proudění tepla)
 • pozinkovaná, nerezová a smaltovaná ocel
 • litinové topeniště se šamoty na bocích
 • smaltovaná trouba o objemu 78 litrů
 • integrovaný teploměr pečící trouby
 • integrovaný výsuvný úložný prostor ve spodní části
 • přepínací klapka pro možnost vaření nebo vaření a pečení
 • dvojité prosklení spalovací komory
 • vysoká účinnost > 85 %
 • v ceně je 1 pečící plech a 1 chromovaný rošt v troubě
 • silikonem izolovaná madla na kličkách dvířek
 • horní nebo zadní vývod kouřovodu

 

Tento sporák je novinkou pro rok 2019 a doplňuje stávající řadu masivních litinových sporáků Rosa XXL a Rosa XXL Maiolica.

Kvalitní litinový sporák na topení dřevem a dřevěnými briketami s proskleným ohništěm a masivním kamenným obkladem, zaručující nádherný vzhled a zároveň akumulaci tepla. Obložení sporáku je přírodním kamenem - mastek. Tento typ sporáku se pyšní největší pečící troubou na trhu o objemu 78 l. Trouba je oboustranně smaltovaná, tudíž její povrch je odolný proti propálení a snadno se udržuje. Ve dvířkách trouby je integrovaný teploměr pro rychlou a přesnou kontrolu teploty, který tak zaručuje pohodlné pečení. Mezi zákazníky si tento typ získal na trhu velmi rychle obrovskou popularitu.

Konstrukce je masivní litinová, o čemž vypovídá i samotná hmotnost, která je 275 kg. Veškeré ocelové díly jsou smaltované z obou stran, nerezové nebo pozinkované, což zaručuje dlouhodobou životnost sporáku. Litinová varná plotna je precizně zabroušena pro dokonalý převod tepla a má zespodu masivní vyztužení, které zamezuje jakoukoliv deformaci, propálení či prasknutí. Kolem plotny je chromové madlo, které zabraňuje nežádoucímu popálení při obsluze nebo při pohybu kolem sporáku a zároveň může sloužit pro odkládání a sušení utěrek nebo také pro zavěšení krbového nářadí. Na bocích plotny jsou otvory, skrze které vystupuje teplo ze vzduchové mezery mezi plášti do prostoru, a tím je zaručená maximální cirkulace, větší rovnoměrnost tepla a snazší šíření do přilehlých místností. Díky této vzduchové mezeře a masivním kachlům jsou boky sporáku lépe chlazené a zabraňují popálení při nahodilém dotyku. Což je výhodou především v situacích, kdy jsou doma malé děti a vaší snahou je maximálně zabránit možnému popálení.

Ve spodní části je úložný prostor, který může sloužit i jako zábrana proti případnému vypadávání popílku při přikládání paliva. Dvířka od topeniště mají dvojité prosklení, které omezuje nežádoucí sálavé teplo při vaření, kdy uživatel musí stát v jeho blízkosti a zároveň je mezi skly prudce předehříván vstupující sekundární vzduch pro dokonalé spalování. Kličky dvířek sporáku jsou izolované silikonem pro pohodlnou obsluhu za provozu. Spalování je třístupňové s velmi vysokou účinností přesahující fantastickou hodnotu 85 %. Topeniště je litinové a na jeho bocích jsou šamotové desky pro lepší akumulaci tepla a lepší průběh spalování. Pod roštem topeniště je snadno odnímatelný popelník.

Sporák je vybaven mechanickou přepínací klapkou pro snadné a rychlé vyřazení pečící trouby z provozu, např. při letním vaření nebo při roztápění sporáku. Spaliny tak odchází z topeniště rovnou pod plotnou do komínu a nebo pod plotnou a kolem dokola celé pečící trouby a následně v zadní části do komínu.

Vývod spalin je uprostřed o průměru 150 mm a napojení je možné horním nebo zadním vyústěním přímo do komínu.

Regulovatelný výkon sporáku je v rozmezí od 4,0 kW do 12,0 kW v závislosti na množství přiloženého paliva.

 

Ke stažení:

Návod k obsluze

Parametry

Barva šedá
Jmenovitý výkon 8,5 kW
Účinnost 85 %
Palivo dřevo, ekobrikety
Připojení kouřovodu zadní / horní
Výška 861 mm
Šířka 1074 mm
Hloubka 669 mm
Hmotnost 275 kg
Délka polen 40 cm
Průměrná teplota spalin 232 °C
Obklad kámen
Komínový tah 12 Pa
Průměrná spotřeba paliva 2,3 kg/h
Napojení vzduchu z exteriéru ne
Průměr spalinového hrdla 150 mm
Ventilátor ne
Rozsah výkonu 4 - 12 kW
Plotýnka ano
Způsob vytápění teplovzdušné
Rozměry trouby (V x Š x H) 418 x 436 x 430 mm
Emisní hodnota CO 0,08 %