Od 14.2. do 16.2. máme zavřeno. Přijaté objednávky budeme vyřizovat až v pondělí 19.2. Děkujeme za pochopení.

KA20 - Koleno ø150 mm / 90° - s čistícím otvorem - antracit

736 Kč
Skladem - Toto zboží máme na našem skladu.
ks

Koleno kouřovodu s úhlem 90° s čistícím otvorem. Je tvořené třemi svařenými segmenty. Čistící otvor slouží pro pravidelné vymetání celého kouřovodu. Otvor je zaslepen víčkem s těsněním, které je k tělu trubky připevněno pomocí dvou šroubů.

Ocelový kouřovod Darco je určen pro připojení topidla (krbová vložka, kamna, kotel) na komín.

Je vhodný pro odvod spalin z topidel na tuhá paliva, kde může teplota krátkodobě dosáhnout až 1000 °C. Trvalá maximální pracovní teplota je 600 °C.

Vyrábí se z ocelového plechu typu DC01 o tloušťce 2 mm. Svary se provádějí laserovou technologií, která zaručuje nejvyšší kvalitu spoje, estetický vzhled a těsnost. Pro povrchovou úpravu se používá žáruvzdorná barva Senotherm.

Jednotlivé díly kouřovodu jsou baleny v kartónových krabicích, aby byla zaručena dostatečná ochrana povrchové úpravy. Při instalaci kouřovodu (manipulaci s jednotlivými díly, nastavování úhlu u kolen nebo krácení trubek) se však oděrkám a škrábancům většinou nedá vyhnout. Proto je vhodné dokoupit si originální opravnou žáruvzdornou barvu Senotherm ve spreji (naleznete ji níže v sekci „Související produkty“). Žáruvzdorná barva získává své mechanické vlastnosti (jako je pevnost a přídržnost) teprve až po vypálení během prvního zátopu.

Pro lepší utěsnění spojů jednotlivých dílů kouřovodu lze použít kamnářský tmel (naleznete níže v sekci „Související produkty“).

Problematice připojení krbové vložky kouřovodem na komín se podrobně věnujeme v příslušném dílu našeho seriálu o stavbě krbu:

Stavba krbu: 12. díl – Napojení krbové vložky kouřovodem na komín

Parametry

Maximální nepřetržitá pracovní teplota 600 °C
Maximální pracovní teplota 1000 °C