Od 14.2. do 16.2. máme zavřeno. Přijaté objednávky budeme vyřizovat až v pondělí 19.2. Děkujeme za pochopení.

KC20 - Přechodka ø150 mm (vsuvná) pro komíny ø150 mm

730 Kč
Skladem - Toto zboží máme na našem skladu.
ks

Přechodka kouřovodu pro napojení do šamotového komínu. Měkká těsnící šňůra přechodky, eliminuje pnutí zpusobená rozdílnou tepelnou roztažností ocelového kouřovodu a hrdla šamotového komínu.

Ocelový kouřovod Darco je určen pro připojení topidla (krbová vložka, kamna, kotel) na komín.

Je vhodný pro odvod spalin z topidel na tuhá paliva, kde může teplota krátkodobě dosáhnout až 1000 °C. Trvalá maximální pracovní teplota je 600 °C.

Vyrábí se z ocelového plechu typu DC01 o tloušťce 2 mm. Svary se provádějí laserovou technologií, která zaručuje nejvyšší kvalitu spoje, estetický vzhled a těsnost. Pro povrchovou úpravu se používá žáruvzdorná barva Senotherm.

POZNÁMKA: Kouřovody o průměrech 120, 130 a 150 mm (které se používají převážně pro krbová kamna, kde je kouřovod viditelný) jsou baleny v kartónových krabicích, aby byla zaručena dostatečná ochrana povrchové úpravy. Ostatní kouřovody o průměrech 160, 180 a 200 mm (které se zpravidla používají pro připojení krbových vložek uvnitř krbu, a nejsou tak nároky na estetiku) jsou baleny pouze v igelitových obalech, a proto se na nich obvykle vyskytují oděrky vzniklé při manipulaci u výrobce nebo při dopravě. Tyto malé povrchové vady jsou sice jen estetické, ale pokud by kouřovod měl být použit pro kamna, kde bude vidět, je vhodné dokoupit si originální opravnou žáruvzdornou barvu Senotherm ve spreji (naleznete ji níže v sekci „Související produkty“). Nákup opravné barvy doporučujeme i ke kouřovodům baleným v krabicích, neboť při instalaci kouřovodu (manipulaci s jednotlivými díly, nastavování úhlu u kolen nebo krácení trubek) se oděrkám a škrábancům většinou nedá vyhnout. Žáruvzdorná barva získává své mechanické vlastnosti (jako je pevnost a přídržnost) teprve až po vypálení během prvního zátopu.

Pro lepší utěsnění spojů jednotlivých dílů kouřovodu lze použít kamnářský tmel (naleznete níže v sekci „Související produkty“).

Problematice připojení krbové vložky kouřovodem na komín se podrobně věnujeme v příslušném dílu našeho seriálu o stavbě krbu:

Stavba krbu: 12. díl – Napojení krbové vložky kouřovodem na komín

Parametry

Maximální nepřetržitá pracovní teplota 600 °C, 600°C
Maximální pracovní teplota 1000 °C, 1000°C