Od 14.2. do 16.2. máme zavřeno. Přijaté objednávky budeme vyřizovat až v pondělí 19.2. Děkujeme za pochopení.

KC20 - Přechodka ø150 mm (vsuvná) pro komíny ø150 mm

730 Kč
Skladem - Toto zboží máme na našem skladu.
ks

Redukční napojení do komínu 90° 150/150 mm se používá pro napojení ocelového kouřovodu do keramického hrdla sopouchu na měkko.

Součástí tohoto napojení je poddajná těsnící šňůra, která eliminuje nerovnoměrné rozměrové změny způsobené zahříváním oceli kouřovodu a keramiky sopouchu.

Tato varianta se používá pro kolmé sopouchy u vložek i kamen a pro sopouchy skloněné pod úhlem 45° u krbových vložek, kdy ze zdi vyčnívající sopouch uvnitř krbové obestavby není vidět.

První číslo před lomítkem v označení udává průměr kouřovodu, druhé číslo za lomítkem udává vnitřní průměr keramického sopouchu komínu.

Kouřovody jsou vyrobeny z plechu z kotlové oceli o tloušťce 2 mm, která velmi dobře odolává zvýšeným teplotám. Jde o stejný materiál, který je používán při výrobě moderních krbových vložek. Kombinace takového materiálu a jeho tloušťky zaručuje kouřovodům mimořádnou odolnost proti oxidaci spalinami a velmi dlouhou životnost.

Tyto kouřovody jsou zvlášť vhodné pro odvod spalin z teplovzdušných krbových vložek a kamen, kotlů na tuhá paliva atd. Lze je však použít i pro odkouření topidel s teplovodním výměníkem.

Spojení jednotlivých dílů kouřovodů je realizováno prostřednictvím zúžení jedné strany v délce 50 mm. Tuto zúženou stranu je možno zasunout do dalšího dílu. Vzhledem k relativně malým tolerancím je spoj dostatečně těsný. Pro dosažení ještě lepší celkové těsnosti spalinových cest však doporučujeme spoje při sestavování kouřovodu přetěsnit pomocí Kamnářského tmelu, který rovněž naleznete v naší nabídce.

Barva, kterou jsou kouřovody stříkány je žáruvzdorná a své mechanické vlastnosti jako je pevnost a přilnavost nástřik získá teprve po vypálení barvy během prvního zátopu. Před vypálením je nástřik velmi náchylný k poškrábání. Věnujte proto při sestavování kouřovodu a manipulaci s jednotlivými částmi zvýšenou pozornost, aby nedošlo k poškození povrchové úpravy kontaktem dílů mezi sebou nebo s pracovním stolem apod. Samotný proces vypálení barvy při prvním zátopu bývá spojen s intenzívním zápachem, často i tvorbou kouře, který je zapotřebí vyvětrat.

Veškeré části kouřovodů o průměru 120-150 mm, které se nejčastěji používají u kamen, kde je celý kouřovod viditelný, jsou samostatně baleny v kartonových krabicích, aby bylo minimalizováno případné poškození jejich povrchové úpravy.

Kouřovody o průměru 160-250 mm, které se nejčastěji používají pro odkouření krbových vložek, kdy jsou ukryty uvnitř krbové obestavby, jsou baleny v plastové smršťovací fólii.

Parametry

Maximální nepřetržitá pracovní teplota 600 °C, 600°C
Maximální pracovní teplota 1000 °C, 1000°C